kuchnia włoska Kraków

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród wielu alternatyw, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, kolorów i spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe włoskie dania

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. bianca Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również canelloni, focaccia, minestrone oraz liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *