Brak czucia w kroczu po porodzie

Coraz to więcej dam, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

niefarmakologiczna terapię NTM moczu

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, pomimo tego wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niezwykle prędko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym porządniej, ponieważ ćwiczenia dają wtedy lepsze rezultaty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie znaczącą kwestią są także treningi oddechowe, które należy następnie jak przeważnie powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest przede wszystkim kobietom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie szybko pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się porządnie. Dużo pacjentek myśli, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dolegliwości bólowe. Doktor ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *